Belgische banden zijn in slechte staat volgens Federauto

De Belgische federatie voor autohandel en reparatie FEDERAUTO trekt aan de alarmbel. In mei van dit jaar werden 1.000 wagens uit alle regio's van ons land onderzocht op de staat van hun banden. De resultaten zijn uiteenlopend maar verdienen de aandacht. 8,2 procent rijdt met een wagen waarbij de profieldiepte minder dan de wettelijke 1,6 mm bedraagt, het gaat om zowat 560.000 voertuigen als je het onderzoek zou opentrekken naar het volledige land. 6 procent had tijdens het onderzoek in mei nog winterbanden, 3 procent had tegelijk winter- én zomerbanden.

46 procent van de voertuigen had minstens één band met onregelmatige slijtage of een beschadiging.

"Vandaag de dag dienen bij één voertuig op vier de banden vervangen te worden, tegenover bij één voertuig op vijf in 2009. Bestuurders verwaarlozen nog te vaak de staat van hun banden, vandaar dat we aanraden de banden regelmatig visueel te controleren. Een (koude) controle van de bandenspanning dient ook minstens een keer per maand te gebeuren," aldus nog Federauto.

Reacties (6)

Plaats een reactie
MichelAngelo 13:32
afbeelding van MichelAngelo

ach ik verschiet daar nie van... ik werk in Schaarbeek en zonder te verdiepen in de discussie over bepaalde bevolkingsgroepen die onvermijdelijk hun effect hebben op deze en andere statistieken kan je hier je ogen uit je kop kijken als je ziet wat er hier allemaal durft rondrijden... en hoe... en hoe ontzettend onbestraft.
niet dat de politie hier op hun gat zit hoor, maar ze hebben het wellicht te druk met "andere dingen" maar tis ongelooflijk, wràkken met kale banden, zonder koplampen of achterlichten, vol blutsen en soms zelfs flagrant zonder achterste nummerplaat! auto's die vaker niet dan wel verzekerd zijn en dan zwijgen we nog over jaarlijkse technische controle.
alsook andere """bij wet verplichte""" regels en reglementen... flagrant door het rood rijden is hier dagelijkse kost en daar is de Belgische zakenman met zijn geleasde wagen even schuldig aan dan al de rest. ik snap het echt niet, als in mijn provincie mijn lichtje van mijn achterste nummerplaat niet meer brand word ik door de arm der wet op mijn vingers getikt maar hier... het Wilde Westen is een goeie vergelijking.
en dan krijg je een ongeluk waar het overduidelijk is dat je in je recht bent, met ne PIPO die met een onverzekerd wrakje rondrijdt, een zware overtreding begaat en hierdoor jouw zijkant er bijna afrijdt en op de koop toe op de moment van de feiten nog eens vluchtmisdrijf pleegde (!!!!!) die na anderhalf jaar gelijk krijgt van de rechtbank aangezien je indertijd een minnelijke schikking van een paar honderd euro had geweigerd terwijl er meer dan 2000 euro schade aan je wagen was, jouw wagen, die nota-bene steeds correct onderhouden en -braaf als een lammetje- netjes gekeurd, verzekerd, in goeie staat met degelijke banden is. je zou voor minder met k*tbanden beginnen rondrijden maar dat doe je niet omdat je beseft dat het niet alleen je portemonnee is waar je moet aan denken maar ook je lijf en leven en dat van anderen.
dus neen... ik verschiet niet van die statistieken...

Ponrow 16:42
afbeelding van Ponrow

Voledig eens met Michel Angelo, juist nog door een camionette ingehaald geweest langs rechts(over voorsorteerstrook voor rechts af te slaan) aan de lichten om er vervolgens men hele trip achter die die bus te hangen. -_-

Achja, ieder doet hier in belgië gewoon zijn goesting op dat vlak, hoeveel mensen dat ik al niet heb horen zeggen: pinkers, voorang van rechts en stoppen voor oranje is enkel voor opt exaam.

Overigens heb ik vorige week ook met een band in slechte staat rondgereden, zat een gigantische schroef in, gelukkig ben ik nogal iemand die een oog voor detail heb anders had ik pas bij de volgende bandencontrole gemerkt dat die erin zat. En dan beweert die van de bandencentrale dat het gevaarlijk is om daar nog met rond te rijden want als ge 140 rijdt en ge zijt wa zat en band ontploft, da kan wel is slecht aflopen. Sinds wanneer moogde zat en 140 knallen in België? Ahja, iedereen doet hier toch maar zen goesting...

Kenny 22:29
afbeelding van Kenny

2nd that...
En zo zijn er nog vele zaken waar vele Belgische bestuurders vreselijk nonchalant in zijn: voor- en achterlichten die de geest hebben gegeven en niet worden vervangen (hoe moeilijk kan dat zijn), koppeling voortdurend laten slippen aan een stoplicht, los door het rood rijden, pinkers die niet gebruikt worden en ga zo maar door. Ik krijg het er echt van op m'n zenuwen met momenten. En dan durven velen zich nog een 'vlotte en correcte' chauffeur te noemen...

Techno Patat 14:48
afbeelding van Techno Patat

@Ponrow: Hoe stel je het eigenlijk nog met de Sportmaxx'n?

Ot: Ik vind het ook schandalig! Hoeveel mensen ik er al op aangesproken heb is niet meer normaal! Maar als antwoord krijg ik dan ofwel: Het gaat nog wel meegaan tot aan de keuring! Ofwel: De laatste sleet is voor niets!

Terwijl dat ik m'n banden vervang aan +-2mm overschot! Ik wil echt niet in een situatie komen waarin m'n banden de baan lossen!

Maar om eerlijk te zijn: Een nagel zou ik ook niet zien! Vooral door dat verlaagd onderstel zie ik enkel m'n banden als ik er onder lig (en dan nog maar een klein beetje) of als ik m'n voorbanden helemaal uitdraai!

Ponrow 16:23
afbeelding van Ponrow

@ Patat: rijden nog altijd super! :-) ik snap niet hoe ik ooit met eco bandjes heb kunnen rijden. :D Al zou ik de nieuwe sportmaxx RT wel eens willen proberen.

Techno Patat 16:28
afbeelding van Techno Patat

Ik ook, maar ze hebben ze niet in mijn maat! De RT staat wel ietsje meer op comfort, de zijwang is nogal wat zachter!
Je stuurgevoel zal dus minder zijn, en in de snelle links-rechts combinaties ga je het gewicht meer voelen versmijten (heb ik nu ook met m'n ContiSport contact 3!)!

M'n vorige (Potenza's, die speciaal gemaakt waren als voorband van Aston Martin :p, maar ze passen ook op de mijne) hadden ook een stijvere wang en waren duidelijk beter op circuit! Maar oncomfortabel op de openbare weg (zeker icm verlaagd chassis)!

Qua rubber voelen ze gelijkaardig aan, dus ik vermoed dat de grip ook gelijkaardig zal zijn!

Uw reactie

Recente reacties

Laatste nieuws

Alle nieuws

Laatste rijtesten

Alle rijtesten

Laatste reportages

Alle reportages
Autofans.be responsive design