Autonieuws: Officieel

Opel Ampera-e wordt fors duurder

Wat we op voorhand een succesvol verhaal zouden genoemd hebben, lijkt een beetje een valse start genomen te hebben. De Ampera-e laat niet alleen op zich wachten, zijn prijs is intussen ook verhoogd.

Afgelopen week vreesden we nog een beetje voor het bestaan van de Ampera-e na de overname van Opel door PSA. Zoals we wisten van het SAAB-verhaal, geeft GM niet graag hun technologie uit handen. Nu lijkt het Ampera-e project toch door te gaan, al heeft dat zijn prijs.

gevoelige relaties

Opel verkoos namelijk om de Ampera-e eerst aan te bieden op de landen waar op dit moment het meest gunstige klimaat voor elektrische wagens heerst. Noorwegen, Nederland, weetjewel. In dat laatste land stond de wagen aan 40.995 euro in de catalogus. Sinds de overname wijzigde Opel de prijs echter naar 46.699 euro. Ook voor de duurdere versies zit er zulk een prijsverschil op deze termijn.

Opel Nederland gaf alvast mee aan Autoweek dat dat inderdaad ligt aan gewijzigde levervoorwaarden nu Opel geen deel meer uitmaakt van General Motors. GM zelf bouwt de Ampera-e nog altijd zij-aan-zij met de Chevrolet Bolt in de Verengide Staten.

toch wachten

Opel kan het zich echter een beetje veroorloven de prijs te laten stijgen, want ook voordien moesten ze al lopen om aan de vraag te kunnen voldoen. Intussen is opgelijst dat de wagens die nu nog besteld worden pas in de tweede helft van 2018 kunnen worden geleverd. Alleen de Tesla Model 3 doet slechter.

Voorlopig is er van de Ampera-e nog geen enkel spoor bij de Belgische Opel-invoerder.

Reactie toevoegen

Je moet ingelogd zijn om reactie te plaatsen.

Inloggen