
Wie volgend jaar een nieuwe of tweedehands auto gaat kopen, zal bij de inschrijving ervan meer geld op tafel moeten leggen. Dat komt omdat Minister van Financiën de fiscale kant van de inschrijving voor voertuigen wil herbekijken.
Of je nu een vervuilende auto of een milieuvriendelijke auto koopt, in beide gevallen zal je meer moeten betalen dan nu het geval is. Op termijn betaal je voor een milieuvriendelijke wagen minder dan voor een vervuilende omdat de verkeersbelasting verder wordt vergroend. De hybride, elektrische of aardgasauto's komen in het voordeel want wie dit soort wagen koopt zou helemaal geen aankoopbelasting betalen.
Voor in gebruik zijnde wagens verandert er niets, de regering wil niet ingrijpen op bestaande contracten.
Over de jaarlijkse verkeersbelasting zijn de regeringspartijen het nog niet eens geraakt. De vergroening zal zich vooral daar laten voelen, luidt het nu in regeringskringen. 'Ik daag minister Turtelboom uit om daar voor een échte vergroening te gaan en niet voor een belastingverhoging. Dat betekent dat de belasting daalt voor zuinige, schone auto's. Maar ook daar rekent ze op de extra inkomsten, ik vrees dus dat het opnieuw een verhaal van hogere belastingen wordt.'
Recente reacties
Mansory geeft Mercedes-Maybach GLS 820 pk en… een bullbar?
Alsof je helemaal strak in het pak zou lopen en dan een neusring zou dragen. Rare keuze, maar er...
Door this 2 dagen geleden
Rijtest: Audi Q4 e-tron vs Tesla Model Y (2022)
Ik deed zelf in het voorjaar een vergelijkende test met de Audi Q4 en VW ID4. Ik stond ervan...
Door Bjorn Willaert 2 dagen geleden
Nederland blijft absolute koploper qua laadpalen, België hinkt achterna
Amsterdam is nu ook wel maar 1 stad. Ik kom wel eens her en der in Nederland en ik zie genoeg...
Door this 2 dagen geleden
Nederland blijft absolute koploper qua laadpalen, België hinkt achterna
Dat zou een mooi onderzoekje zijn voor een planning bureau of journalist ;) ik ga uit van een...
Door Adriaan 3 dagen geleden