Een 'Chevrolet van' doet veel mensen denken aan die dingen van The A-Team met een dikke Amerikaanse motor eronder en dorst als een Rus. Chevrolet verkoopt tegenwoordig ook meer verantwoorde dieselbusjes zoals deze Orlando. Al mogen we bij deze wagen eigenlijk niet van een busje spreken. Met zijn zeven plaatsen voldoet hij aan de beschrijving van grote monovolume, het uiterlijk doet ons dan weer twijfelen. Chevrolet zelf noemt het graag een crossover.
De Orlando deelt de basis met de Cruze, een model dat een succesrijk tijdperk voor Chevrolet inluidde. De basis werd verlengd en is gelijk aan die van verre neef Opel Zafira, met wie de Orlando nog wel meer onderdelen gemeenschappelijk heeft. Is de technische basis gelijkaardig aan die van Opel, qua uiterlijk gaat het hier onmiskenbaar om een Chevrolet. De rechte motorkap krijgt een sterke profilering en de grille wordt gescheiden door een groot Chevrolet-logo. Om de lengte wat te verhullen kiest Chevrolet voor een aflopende daklijn, die geaccentueerd wordt door zwarte strips.
De instap lukt aardig, vanwege zijn hoogte van 1,63 m. Voorin is het aangenaam vertoeven, al doet het dashboard ook alweer erg aan Opel denken. Geen probleem, want behalve de vele knopjes in die wagens zijn we daar best tevreden over. Chevrolet houdt het wat bescheidener en houdt het dashboard iets overzichtelijker door te kiezen voor een middenconsole in lagen. Qua bergruimte zit het ook goed, al kan hij niet op tegen een Grand Picasso of een Grand Scenic. Ook het materiaalgebruik is wat goedkoop ogend, een glanzend zwarte accentuering brengt wat vreugde in onze wagen. Toch toont Chevrolet dat het niet enkel aan budget denkt, want het middelste paneeltje van de middenconsole -waar je bediening van radio en navigatie terugvindt - herbergt een heus bergvak. In dat bergvak vind je een USB- en AUX-aansluiting en kan je ook je iPod kwijt, zodat deze niet aan ongewenste blikken wordt blootgesteld. Verder merken we op dat het instrumentenbord een pak meer luxe uitstraalt dan een Chevrolet van vier jaar geleden.
De tweede zitrij is makkelijk bereikbaar en biedt voldoende plaats en ondersteuning voor drie volwassenen. Ook de instap naar de derde zitrij is voldoende, dankzij de in twee delen wegklappende bank op de tweede zitrij. Toch hebben we hier een puntje van kritiek, hoewel het wegklapsysteem handig is, is het jammer dat de zetels niet kunnen worden uitgenomen. Op die manier verliest de Orlando een pak bergruimte tegenover zijn concurrenten. Wie de drie zetelrijen gebruikt, houdt een bagageruimte van 89 liter over. De laatste rij klap je in een handomdraai weg en dan heb je 727 liter ter beschikking. Met alle zetels neergeklapt, kom je aan 1.487 liter.
Wij namen de 2.0 TCDi met 130 pk mee voor een test. Dat vermogen is meer dan voldoende voor deze wagen op voorwaarde dat je hem niet steeds volledig vollaadt met vijf volwassenen en bagage. Doe je dat wel, dan kan je beter opteren voor de 163 pk-versie. In tegenstelling tot de busjes in de inleiding, voorziet Chevrolet slechts één benzinemotor voor de Orlando, de 1.8 met 141 pk moet hier het werk opknappen. Daarbij stellen we ons de vraag waarom Chevrolet geen gebruik maakt van de 1.4 Tubo uit het Opel-gamma. Het antwoord ligt volgens ons in de interne concurrentie-policy. Een goedkopere Orlando 1.4T zou het succes van de Zafira 1.4T wel eens in de weg kunnen liggen. De CO2-uitstoot van deze Orlando ligt op 172 g/km.
De TCDi die wij reden laat zich kenmerken door een soepel en stil rijgedrag. Wie hogere snelheden aanhoudt ondervindt weinig hinder van wind- of motorgeluiden, al steken ze vanaf zowat 100 km/u wel de kop op. Verrassend trouwens, hoe snel hij die hogere snelheden gaat opzoeken. Je zit snel aan 120 km/u en voor je het weet cruise je aan illegale snelheden door het landschap. De besturing van de wagen is vrij dynamisch voor een monovolume. Verwacht je niet aan de vinnigheid van de Cruze, maar de wagen lijkt wel strakker over de weg te gaan dan een Grand Scenic.

Met de Orlando lijk je de wagen met de beste verhoudingen in zijn klasse gevonden te hebben. De looks lijken net dadelijk een monovolume van formaat te verbergen. Met de standaard keuze tussen zeven zitplaatsen of veel bergruimte staat hij alleen in deze klasse. De concurrentie vraagt extra centen voor een derde zetelrij. De opbergruimten zijn minder uitgebreid, al is er wel over nagedacht. Zo blijft vooral het afsluitbaar bergvakje in de middenconsole ons bij. De afwerking is op niveau en de prijs is ook erg competitief. Zo rij je al met een Orlando vanaf 18.199 euro. Jammer is dat de wagen niet over de kleinere en modernere motoren van Opel kan beschikken.
Tekst: Sven Geiregat
Foto's: Pieter Aertgeerts
Met dank aan Chevrolet Belgium voor de testwagen
Toon enkel rijtesten van één bepaald merk
Filter
Contacteer de redactie met straf nieuws, eigen schrijfsels, tips en suggesties.
Toch wel een vreemd ogende auto.
- edit: aangepast -
Geef maar toe: het was strootjes trekken om deze te moeten testen niet? Ik heb er nog nooit van gehoord, laat staan 1 gezien en aan de foto's te zien is er daar een hele goede reden voor!
@Petat: Strootje trekken of niet, ik ben al blij als ik überhaupt eens een auto mag testen :p
O.T. Mja, het is een auto waar je niet echt warm van kan worden. Wrs wel handig ding...
Smaken verschillen dan. Mijn volgende wagen wordt zulk een. Laat je niet misleiden door de looks op de foto. Rijden deed ie alvast erg comfortabel.
@Sven: Het is inderdaad value for money maar het maakt me toch niet echt warm... Misschien kan de "Toetertest" daar verandering in brengen? :p
@sven: dan moet die auto je wel heel positief verrast hebben! En uniek zal je allesinds wel zijn in België :)!
Vat het niet slecht op, maar als je een auto zoekt met veel plaats zijn er toch veeeel beter ogende wagens dan deze chev'... Maarja, dat is eigen smaak, net zoals comfort: een auto moet voor mij comfortabel zitten en aanvoelen, en redelijk strak rijden... Precies de denklijn die alfa volgt, en -in mindere mate- Volvo met hun s60's... Dit soort auto's zou simpelweg niet bij mij passen! Wat natuurlijk niet wegneemt dat het voor jou niet de ideale wagen is! Veel plezier ermee gewenst ;)!
@yves: waaaat, mag jij wagens testen? Ik heb het eens heeel mooi gevraagd, met puppy ogen enal! En ik kreeg met priemende blik in de ogen een antwoord terug: VOLZET :p!
Miss maar best ook, kheb nu al geen vrije tijd! Laat staan tijd om om de x-aantal weken/dagen een tekstje neer te pennen...) kben zo ooit eens begonnen voor f1club.be ook! 1 artikel (m'n toelatingsproef) en 2 (zelfgemaakte) filmpjes heb ik het volgehouden, daarna weer een accuut tijdsgebrek :p! )! In filmpjes maken, research dozn, becommentareren, bewerken etc kruipt er toch makkelijk 4-5u per filmpje...
@Petat: Nein man! Ik had het over de simpele mensen zoals wij die geen auto's mogen testen :p
Het formaat van het Chevy logo op deze Orlando doet mij vermoeden dat er in de USA heel wat minder Colorado's en Silverado's verkocht worden, waardoor Chevrolet met een serieuze overstock van XXL Chevy logo's kampt...
De lichtblokken lijken trouwens ook wel van dergelijke 'heavy duty' pick-up's te komen...
Ik vind deze wel iets hebben, en ben hem zelf toch al een aantal keren tegengekomen op de baan (en zonder Z-platen :-) ). Een leuke afwisseling tussen de Gr Scenics, Gr Picasso's en 807-en van deze tijd.
@ Yvesw: ben je ook zo'n simpele ziel die droomt van te testen en te reviewen, met als apotheose een grote toeter-compilatie? ;-)
ik vind hem echt knap, zowel design, als comfort als value, nnna :)
Hmm, straks sta ik hier alleen met m'n mening :p! Ik blijf em niet knap vinden, maar kan wel verstaan dat mensen deze auto kiezen als die hun nu et beste past :)!
@yves en kenny: droomt niet iedere autoliefhebber ervan een jobke als jeremy C. te hebben? Opstaan en denken: neem ik vandaag mijn clk black series of die 458 die ferrari me ff leent?
Of in Belgentaal: neem ik vandaag mijn golf (no offense aan golf rijders :p!) of de jaguar/lexus/audi/bmw die ik eens een weekje mag gebruiken :p! Maar autofans hun rangen zitten oftewel vol, of ze wilden me met een simpel excuus afwimpelen! Ik gok het 2e :D!
@Patat: Hoe zou je zelf zijn :p Op eigen kracht een "imperium" uit de grond stampen om het dan uit handen te geven aan mensen die je eigenlijk niet eens kent :p
Blijven schoenlekken Patat... Blijven schoenlekken... :p
@ Patat
Ik vind em ook (erg) lelijk :p
Blijkbaar hebben West-Vlamingen een andere kijk op de dingen dan de rest van Vlaanderen :p
Meh, ik lik niet graag aan schoenen, liever aan hielen :p! Maar ik heb het 1 maal aangeboden en een tekstje geschreven, kga het niet blijven proberen hoor. En ook, kheb er toch geen tijd voor :p!
@sam: Oef, sta ik dus niet alleen! West side is the best side :D!
en ondertussen heb ik mijn 11 jaar oude space wagon ingeruild voor een orlando ls diesel 130 , ben een beetje verschoten van de power dat dit bakje heeft , en een stilte die ik lang niet meer ervaren heb , de wagen ligt bijzonder goed in de hand , al de bedieningen zijn vlot bereikbaar , wel een nadeel voor de rokers is de asbak (optie) die tussen de voorzetels achter de handrem staat - deze had beter meer naar voor gestaan , de doorslag om deze wagen te kopen is de prijs & kwaliteit + comfort + verbruik , ik heb geen enkel ander (degelijk) merk gevonden dat dit kan beiden , we hebben ook veel bekijks want blijkbaar rijden er nog niet veel van deze type's , zelf heb ik ze nog niet gezien , ene ja hoor in de show room was het effe schrikken van het uiterlijk , maar ééns je er mee buiten komt vind ik hem toch mooi , dit is echt weer een buitenbeentje met een aparte look , nu nog opzoek om een beetje tunning te plaatsen , (misschien ledstrips vooraan) we zien wel.grt.s
Ieder zijn mening. Ik had één van de eerste en rijdt er nu reeds een klein jaar mee. Iedereen vindt me nu een hippe opa met het nageslacht achterin. Serieus: ik reed met oa ford, fiat, opel, ciroën, renault, enz. Lang geleden dat ik nog zo opgetogen was over een wagen. Enkel ooit mijn trouwe Datsun Bluebird gaf dezelfde voldoening. Ik vind dit voor de huidige tijden een geschikte auto. Wellicht een tikkeltje eigenzinnig qua looks, maar o zo praktisch en met een factuur waarvan je niet depressief wordt. Natuurlijk bestaan er meer frivole modellen, waarvoor je meer zult betalen...
CHEVROLET Orlando : zeer ontgoochelt door dat voertuig en de dienst na verkoop aan wie het moeilijk is om een panne onder garantie te laten aanvaarden. Voertuig niet conform met de Belgische wetgeving wat zij niet willen aanvaarden (verplichte dagrijlichten) ! ! ! ! heb de 1,8 benzine en kwa verbruik kan ik niet volgen, boven de 10 liters. Geen binnenverlichting vooraan, alleen maar boven de achterbank, afdekzeil veel te laag, kunnen geen flessen van 1,5 liter rechtstaan. Zeer lawaaierig aan de achteras door de lage profiel banden. Cruisecontrol slaat niet af bij induwen koppelingspedaal (gevaarlijk). Automatische dimlichten werden afgeschaft en branden continu in plaats van verplichte dagrijlichten (dus over dag met aanhangwagen branden er 16 lichten). Een pluspunt, zit er comfortabel in.
heb hem nu 1 dag en rijden doet hij goed, maar inderdaad de lichten gaan niet uit ,ze gaan in de garage dat eens opzoeken ,want verplichte daglichten das toch iets te veel van het goede,verder cd speler heeft soms ook kuren en reageerd soms niet,iemand al voorgehad en opgelost ???
Nieuwe reactie inzenden