Rijtest: Ford Fiesta 1.6 TDCi ECOnetic

23/06
2009
10h43

Fiesta Econetic

Bluemotion, ecomotive, eco²,... noem het wat je wil maar één ding zit er bij al die wagens ingebakken: een groen hart zonder al teveel tierlantijntjes of show. Autofans nam de Fiesta ECOnetic mee op een trip door de groene rand rond Brussel.

Goocheltruc
Fiesta EconeticECOnetic is de naam die Ford aan zijn milieuvriendelijke modellen meegeeft. Met de gewoonlijke trucjes zoals licht aangepaste aerodynamica, een motor met een kleinere cilinderinhoud en langere verhoudingen voor de versnellingsbak probeert Ford zijn steentje bij te dragen aan een gezondere wereld.
De laatste jaren hebben de wagens van het merk de reputatie gekregen vrij goed te sturen zonder keiharde stuiterballen te worden. Nu hebben ze volgens mij de ECOnetic toch wat harder afgeveerd dan zijn gewone broertjes maar goed sturen doet hij nog steeds, zeker voor een wagen in deze klasse. Op zich is dit ook geen sinecure aangezien we het hier hebben over banden met een lagere rolweerstand en dito gripniveau.

Fris design
Fiesta EconeticMet de nieuwe Fiesta zien we een fris en jong design de kop op steken dat wordt doorgetrokken tot de Ka die we al eerder aan de tand konden voelen. Met een opvallende groene kleurstelling had het plaatje volledig geweest, maar zelfs het meest frisse design ter wereld kan de saaiheid van dit druilerige grijs niet wegsteken. Zeker met de zomer in aantocht hoop ik toch dat meer mensen kiezen voor wat levendige kleuren zoals we nu al veel Ka’s zien rondrijden. Qua interieur blijft Ford z’n eigenzinnige zelf met een modern en misschien zelfs speels gestyled dashboard. Maar opnieuw zet het alomtegenwoordige grijs een domper op de pret. Tegenover de bovengenoemde Ka ziet het interieur er mooier uit, zit alles steviger vast, ziet het geheel er duurzamer uit en bovenal ook aangenamer qua gevoel. Het zitcomfort is goed voor elkaar in de Fiesta die voorzien is van alle luxevoorzieningen zoals airco en voice command.

Groene diesel?

Fiesta EconeticDe 1.6 dieselmotor met 90pk en 204Nm koppel levert duidelijk voldoende prestaties om deze groene jongen goed van zijn plaats te krijgen, misschien net té goed, omdat het bijna aanspoort tot een sportieve rijstijl. Maar zoals altijd is het simpelweg de rechtse voet van de bestuurder die de zuinigheid van de wagen bepaalt. Het feit dat Ford 3.7l /100km gemiddeld verbruik opgeeft, zal wat vergezocht zijn maar met een realistische instelling en iet of wat moeite om zuinig te rijden moet 5l toch te doen zijn, een cijfer dat op zich niet slecht is.

Blije portemonnee

Het prijskaartje van al deze extra moeite van Ford? Zoals je kan zien op de foto's stoot de ECOnetic wel slechts 98 CO²/km uit, wat goed is voor een overheidspremie van 15%. De standaard 1.6 TDCi-modellen op de Fiesta genieten met hun uitstoot van 110g CO²/km een belastingsvoordeel van 3% op hun catalogusprijs. Bij de Ford-verdeler betaal je € 16.700, een kleine € 1.000 meer voor deze groene variant in vergelijking met de goedkoopste 1.6 TDCi. Ga je voor de rijker uitgeruste  Ghia dan zit je zowat op hetzelfde niveau. Het lijkt wel of ze je de keuze geven tussen luxe of zuinig rijden. Vergeleken met de concurrentie in de vorm van de Polo Bluemotion zien we een even groot verschil in het voordeel van de VW, al gaat het hier wel om een model dat ongeduldig wacht op een opvolger.

Fiesta Econetic

Fiesta Econetic

Fiesta Econetic

Met dank aan Ford Belgium
De prijzen vind je hier
Tekst en foto's: Joeri Mertens

afbeelding van Alex

Mooie wagen. Ziet er veel beter uit dan het vorige model. Rijdt op de koop toe nog eens goed en is betaalbaar.... .

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Ahja, econetic. ik zat er dicht genoeg bij. :p. Fiesta = Veeeeel mooier dan de aygo.

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

@ Hannes
ik zou de fiesta nu niet meteen als ne concurrent vr de Aygo bestempelen?

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Dat heb ik niet gezegd, maar ik baal van de aygo en het moest er effe uit.

afbeelding van Alex

haha.

afbeelding van Joeri

Compleet begrijpelijk

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

is een leuke auto met veel rij plezier ( heb hem nu 3maand wel een 3 deurs )

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Heb hem nu zelf ook 2 weken .
En ben er zeer tevreden over .( Is wel een 3 deurs )

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Wacht ongeduldig op mijn 3 deurs vandaag besteld. Prachtig coolkit , autosalon voorwaarde, airco,voice, radio met afstand bediening op het stuur , bluethoot,computer en lederen stuurwiel o,oo euro. Samen met de korting en goede overname prijs van mijn oude Fiesta. Andere standaard uitrusting is ook niet de versmaden. Liefde of het eerste gezicht.

afbeelding van Pieter Aertgeerts

Dat zijn supervoorwaarden! Knappe deal. Veel plezier in je Fiesta!

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Vandaag nieuwe Fiesta Econetics gekocht. Levering binnen 12 weken is beloofd. Ben eens benieuwd of ze dit gaan waarmaken. Na testrit en goede prijs te hebben bedongen zijn we overgegaan tot de koop.Ben eveneens naar Polo Bluemotion gaan zien, zeker mooi maar veel duurder.

afbeelding van Wim

motor polo bleumotion overtuigt ook niet hoor, aan de Fiësta ga je meer plezier beleven, en heel mss met een fractie meer verbruik, goede keuze

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

@ anonieme gebruiker : ben ook gaan zien voor nieuwe ford fiesta. Wat noem jij een goede prijs voor de Econetics?

groetjes

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Hallo,

Ik twijfel tussen zwart of sea grey van metaalkleur in 3 deurs !

afbeelding van Pieter Aertgeerts

Zwart oogt altijd knap en stijlvol, in wat je ook rijdt. Hou het netjes, en je rijdt elke dag met een knap ding rond. Grijs, is, net zoals zwart hoor, weinig origineel, maar dan ben je echt een grijze muis. Ik zou voor zwart gaan, mijn voorkeur.

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

@ Pieter, bedankt voor je mening ;-)

Ik vind zwart wel sportief ;-)

@ anonieme gebruik;
Ik heb offerte laten maken op 11/01/2010 en kreeg voor Fiesta Econetic metaalkleur (€350) gratis cool connexion pack en kortingen .. Wel geen overnamepremie of overname oude wagen -- > Totaal €12.655

Ga wel langs bij verschillende dealers ! Ik liet 3 offertes maken en had soms verschil van €800 !!!!!

Xplod
afbeelding van Anonieme gebruiker

Mooie prijs.
Ik heb me vandaag een metallic blauwe 5-deurs besteld zoals op bovenstaande foto's. Ook met de cool connexion pack, met overname van 1000€ voor mijn 19 jarige Golf 2. Een groot geluk is dat ik nog van een extra 16% korting kan genieten via de werknemerskorting die ik via mijn schoonbroer, werkzaam in Volvo Gent, kan krijgen waarmee ik nog een extra 2672€ uitspaar.
Eindplaatje : 11.183€ btw incl.
Voor die prijs moest ik wel toehappen ;)

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Ga morgen mijn nieuwe fiesta bestellen. Prachtig coolkit , autosalon voorwaarde, airco,voice, radio met afstand bediening op het stuur , bluethoot,computer en lederen stuurwiel o,oo euro. Samen met de korting en goede overname prijs van mijn oude nissan van 18j (€1500)

Totaal bedrag van €11.258,00

Heb meteen ja gezegd ;)

afbeelding van Alex

proficiat met de aankoop!

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Maandag rijd ik met mijn nieuwe wagen rond :-D !!!

dirk42
afbeelding van Anonieme gebruiker

heb de mijne besteld 3 deurs kleur avalon prijs 11350 €

dirk42
afbeelding van Anonieme gebruiker

vandaag gekocht avalon kleur 11350€

David
afbeelding van Anonieme gebruiker

Ik heb vorige week de fiesta econetic 5 deurs besteld. Heb ook het cool connection pack er bovenop en de voorruitontdooing is wel fijn.
15% eco korting + 16% personeelskorting en dat doet deugd. Verder nog een goeie prijs qua overname van mijn oude wagen. Alleen ben ik nog niet uit over de kleur. We hadden de morello gekozen, sjiek in het boekje maar in t echt vind ik hem niet echt overtuigend. Ik denk dat ik ga voor sea grey. Okee, t is maar grijs maar ook weer geen zwart waarop je alles ziet ;-) Ik zou 8 weken moeten wachten, de eerste week is al om joehoeeeeeeeeeeee!

afbeelding van Pieter Aertgeerts

Super. Proficiat. Zij die kunnen en hem in de garage hebben staan, laat zeker eens een foto'tje achter :)

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Ik heb sinds gisteren mijn fiesta econecti 3D in het zwart ! Ik vind hem persoonlijk SUPER !! Ik heb er voor €99 een speciale wax laten opzetten en kreeg gratis behandeling van het interieur !
Ik heb hem in 5D gezien in morello en in sea greymaar vind morello niet zo aantrekkelijk... In het daglicht lijkt hij naar de bruine kant te gaan.
De sea grey is wel héél mooi maar dan in 5D :-D

Véél succes

Tom Rommens
afbeelding van Anonieme gebruiker

Ik heb de mijn 3 weken geleden besteld: de Econetic kleur Morello. Na alle kortingen en overname: 9920 € te betalen.

Jacques
afbeelding van Anonieme gebruiker

De mijne wordt volgende week geleverd.
Sea grey
3D econatic
verwarmde voorruit
First edition Pack
volwaardig reservewiel
met overnamepremie en 15% ecokorting
11070€

afbeelding van Pieter Aertgeerts

Super, proficiat met de aankoop. Laat zeker je bevindingen na x-kilometers weten;

David
afbeelding van Anonieme gebruiker

Haha, eindelijk is het zover; vrijdag mag ik mijn fiesta komen afhalen. Ik ga meteen in t weekend genieten ;-) Ik ben benieuwd hoe hij meevalt. Ik heb ondertussen de juiste kleur gevonden. Eerst hadden we de 5D in morello maar ik vond het ook niet echt de juiste kleur. Ik heb hem veranderd in sea grey, vond ik ook wel een mooie kleur. Ik was ook een beetje bang dat we de kleur snel beu zouden worden.

Wat ik wel jammer vond is dat de usb aansluiting bij de radio alleen te krijgen was bij de chia. Een beetje stom he als je geregeld andere muziek speelt in de wagen ;-) maar voor de rest is alles ok.

afbeelding van Wim

mooizo, ik hoop voor jou dat het weer zoals nu is

David
afbeelding van Anonieme gebruiker

Hoi!

Vandaag de wagen gaan afhalen :-) Tot nu toe valt hij heel goed mee. Dit weekend gaan we hem eens goed inrijden hehe!!! Heb helemaal geen spijt dat ik de Morello heb veranderd in Sea Grey

Groetjeszzz

Anonieme gebruiker
afbeelding van Anonieme gebruiker

Voice control: handig om te bellen in de wagen handsfree maar alleen beschikbaar in engels. Dat went wel.

Motor: optrekken niet overtuigend genoeg, net iets te weinig maar voor de rest ok.

Ophanging: voorzichtig rijden in straatgoot, bumper raakt makkelijk het wegdek. Had iets hoger gemoeten. Ook dit went wel maar je moet er zeker op letten.

Kofferruimte: iets te klein. Steek een buggy in de koffer en hij zit al vol.

Verbruik: niet zoals Ford voorschrijft 3,8 liter maar wel gemiddeld gebruik van 4,8 Liter bij econetic. Hangt af van je rijstijl. Maak je wagen ook niet te lui door het gaspedaal niet aan te raken als je begrijp wat ik bedoel. Mijn rijstijl is normaal

Gratis BA verzekering: laat je niet verleiden, niks in de wereld is voorniks. Dit kost 887 euro per jaar omdat je verplicht bent het multirisk ook daar te nemen en je betaalt het jaar nadien ook nog de BA verzekering erbij. Ik ben bij mijn eigen verzekering veel goedkoper af en heb trouwens een heel goeie verzekering.

Wie deelt gelijkaardige meningen over de fiesta?

123
afbeelding van Anonieme gebruiker

Vandaag de nieuwe fiesta econetic gaan bestellen ... in de nieuwe kleur midnight sky ... levering normaal voorzien voor oktober, hij zou eind september gebouwd worden. Ik heb als extra optie mistlampen vooraan en getinte ruiten genomen. Maar nu zag ik een afbeelding van deze ford in die nieuwe midnight sky kleur en ik denk dat het bij die kleur niet zo mooi gaat zijn, die getinte ruitjes. Iemand enig idee of dit nog mogelijk is om dit maandag te laten wijzigen??? Of hoe lang dit mogelijk is???

afbeelding van Pieter Aertgeerts

Ik zou hoe dan ook zo snel mogelijk naar je dealer stappen om de bestelling te wijzigen.

A.B
afbeelding van Anonieme gebruiker

Heb vorige week fiesta econetic titanium 5D besteld. Witte wagen! Das durven, hopelijk krijg ik geen spijt. Ik krijg een zwart dak en zwarte spiegels en een klein zwart detail onderaan de voordeuren. Wachtijd van 8 weken, spannnnend! Heb omnium verzekering genomen bij ford verdeler. Dit scheelde mij tot +/- 15000 EURO! De auto is standaard van bijna alle opties voorzien! Jammer dat gps niet ingebouwd kan... Voor 14325 heb ik, hopelijk, een comfortabele van alle luxe voorzien sportieve wagen aangekocht.

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt. Indien u beschikt over een Gravatar account, dan wordt deze getoond als gebruikersafbeelding bij deze reactie.
CAPTCHA
Gelieve volgende woorden in te geven