Mazda werkt hard aan een vierde generatie van de MX-5. De kleine roadster wordt volgens Autobild op dieet gezet en zal nog een goeie 1.000 kg in de schaal werpen. Aan de architectuur verandert niets, dat wil zeggen dat de motor voorin en de aandrijving op de achterwielen blijft. Het golvende Nagare-design verdwijnt en in de plaats komen de Shinari-achtige vormen van nieuwe designchef Ikuo Maeda. Dat dat de wagen een heel ander uiterlijk geeft, kan je zien op de renders van Motor Forecast.
Voor de motoren voorzien ze bij Mazda viercilinders, met een maximumvermogen van 160 pk. In 2012 zal de roadster worden voorgesteld, tegen de zomer van datzelfde jaar staat hij bij de dealers.


Contacteer de redactie met straf nieuws, eigen schrijfsels, tips en suggesties.
hopelijk ook met wankelmotor? :)
zou leuk zijn maar breekt de traditie...
ziet er wel premium uit :-)
en ik was al aan het dromen van een NC2...
Breekt idd met de traditie, maar ziet er wel ongelofelijk goed uit!
Hopelijk wordt de volgende generatie met wankelmotor leverbaar, iets wat ergens al altijd gedroomd/gehoopt werd... Dan zal hij misschien ook zijn ridicule status van 'kappersauto' deels kwijtraken...
Dat Shinari-design spreekt me trouwens echt wel aan, hopelijk wijken de productieversies niet te veel af van de concepts.
Ik wens Mazda echt alle geluk toe, en dan vooral op het vlak van de wankelmotor. Zo blijven geloven in een motorconcept dat elke andere autofabrikant al lang verworpen heeft, moet gewoon beloond worden!
Grtz van een grote Mazda liefhebber :D
@ autofans
Als ik de site open, ben ik automatisch ingelogd. Maar ik heb hierboven nu blijkbaar een reactie geplaatst als 'anonieme gebruiker'. Enig idee hoe dit komt?
alvast bedankt
We geven het door, bedankt! Kijk hoe dan ook telkens even na dat je zeker bent aangemeld!
Hij ziet er heel mazda-ish uit :p ma ik vind hem niet heel lelijk. Ik heb in de huidige versie mogen rijden, maar ik had altijd het gevoel dat hij underpowered was.. Hopelijk gaat het afslanken dit verbeteren!
echt heel knap ding, hopelijk gaat hij er ook zo ongeveer uit zien in de productieversie
echt knap, alleen die uitlaten zijn niet zo mooi.
maar ach, nu ben ik natuurlijk aan het muggenziften.
ziet er beter uit dan die TE vrouwelijke derde generatie van nu.
Nu nog de reactie van de geitenwollen-sokken-adepten afwachten...
Vind het heeeeelemaal niet geslaagd , ze hadden gewoon die retro stijl moeten aanhouden ! Dat was hun sterkte , nu ze zijn zo meer in de BMW-roadster stijl bezig , die ook op niks trekt ! Hetgeen zo aantrekkelijk was in de Mx-5 , hebben ze nu om zeep geholpen . En heeft niks te maken met kappers , geitenwollen sokken , mannelijk of vrouwelijk , er rijden zowel mannen als vrouwen mee , jong en oud . En als we toch niet meer te kiezen hebbben ; ja een wankel versie zou niet mis zijn .
Waarom geen gulden middenweg tussen de Rx-8 en de Mx-5 ? Of een gesloten versie en een open versie , stijl Cayman - Boxster ? De Rx-6 en de Mx-6 bijvoorbeeld ?
Ze hadden wel van zijn achterlichten mogen afblijven !!! :-(
Nieuwe reactie inzenden