We gaven je gisteren een wazige render mee. De lijnen zaten goed, de naam vonden we wat minder. Na de voorstelling in Detroit zitten de lijnen nog steeds goed en is de naam nog steeds even fout. De Volkswagen New Compact Coupé, daarmee pakt Volkswagen terecht uit in de belangrijkste Amerikaanse Autoshow. En wat had je gedacht, deze coupé is een hybride.
Een TSI benzinemotor van 150 pk schuilt samen met een 27 pk sterke elektromotor onder de kap. Het benzineblok is gekoppeld aan een zeventraps DSG versnellingsbak en is daarmee ultra zuinig, 4,2 liter per 100 kilomter om exact te zijn. De CO2 uitstoot blijft beperkt tot amper 98 g/km. Stadsverkeer kan je redden op je elektromotor, de New Compact Coupé rijdt dan, net zoals de Prius, enkel op de elektromotor. Daarmee is deze tot de klasse "rasechte hybrides".
Ook cijfers liegen er niet om. Sprintje naar 100 is geklaard in 8.6 seconden en de coupé krijgt een topsnelheid van 227 km/u met zich mee. Volkswagen slaagt met onderscheiding.
Of dit model in productie gaat is nog niet geweten.




Contacteer de redactie met straf nieuws, eigen schrijfsels, tips en suggesties.
Tip voor Autofans: Zorg dat de kleine inline foto in het artikel achteraf terugkomt in groter formaat of dat je erop kan klikken om hem te vergroten. Zoals het nu is, is het zeer ampetant.
En over de auto, ik had er iets meer van verwacht, en spijtig van de naam, maar toch niet slecht.
Is normaal de bedoeling. Bij deze aangepast!
Ok, ik dank u in de naam van mensen die graag foto's van acceptabele resolutie zien.
En nu ik het zie, ik zit precies met gemengde gevoelens over de led verlichting.
Toffe wagen. Spijtig dat de achterkant wel wat 'Audi' uitstraalt.
Ik had toch wat meer verwacht na het zien van die render gisteren.
De achterlichten zijn precies gekopieerd van audi.
En als je enkel met die elektromotor rijdt, zal je zelf in het stadsverkeer niet kunnen volgen met amper 27pk
Bijzonder flauwe doordruk van de A5, FAIL!
x2 on the a5 doordrukfail
gelukkig gaat het nog om een concept, (of blijf ik te positief?). Hij lijkt veel weg te hebben van de A5, idd
Wel vette coupe voor Volkswagen zijn doen.
Normaal goed afgewerkt binnen in, en buitenkant saai.
Nieuwe reactie inzenden