Na de sensationele kwalificaties van gisteren met een verrassende pole sitter in de vorm van Giancarlo Fisichella, hebben we een even sensationele race gezien waarbij enkel Raïkkonen er in slaagde de Force India te passeren. Vettel kon na een moeizame race en een trage start de derde plek veiligstellen. WK leider Button zagen we al vroeg uitvallen en z'n ploegmaat en grootste concurrent Barrichello was al van de start op achtervolgen aangewezen.
Na een trage opwarmronde ging het veld van start en stormden ze allemaal af op de Source haarspeldbocht. Enkel Sutil had problemen om de neus van z’n wagen in de juiste richting te houden maar voor de rest ging het veld vrij vlekkeloos op weg naar Eau Rouge. Maar bij de eerste zware remzone was het dan toch raak: Grosjean verremde zich op weg naar les Combes en tikte Jenson Button rond. Hamilton moest hierdoor inhouden en kreeg op die manier Alguersuari achteraan op bezoek. Resultaat: Alle vier de rijders uit en ook Trulli die een tikje verkocht aan Heidfeld moest binnenkomen om z’n voorvleugel te vervangen.
Met de safety car op het circuit zag Fisichella opeens een Ferrari in z’n spiegels na een enorm agressieve openingsronde. Zodra de safety car binnen kwam wist iedereen dat Raïkkonen met z’n KERS de leiding zou overnemen en meteen een gat zou slaan. Maar Fisichella beet zich vast in de Ferrari zonder maar anderhalve seconde toe te geven. Heel de race lang was de Force India de schaduw van de Ferrari en kon niemand het gat naar de twee dichtrijden. Uiteindelijk kon Raïkkonen de leiding behouden ondanks een iets snellere Fisichella.
Met Barrichello die als laatste vertrokken was door startproblemen en Button die eruit lag, zag het er goed uit voor Red Bull. Allesinds tot Webber een drive trough kreeg na een incident in de pitlane met Heidfeld. De alternatieve strategie van Vettel moest het schip redden wat uiteindelijk ook lukte met een mooie derde plek.
meer info op formula1.com
28 - 30 Aug 2009
Provisional Results
| Pos | No | Driver | Team | Laps | Time/Retired | Grid | Pts |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | Kimi Räikkönen | Ferrari | 44 | Winner | 6 | 10 |
| 2 | 21 | Giancarlo Fisichella | Force India-Mercedes | 44 | +0.9 secs | 1 | 8 |
| 3 | 15 | Sebastian Vettel | RBR-Renault | 44 | +3.8 secs | 8 | 6 |
| 4 | 5 | Robert Kubica | BMW Sauber | 44 | +9.9 secs | 5 | 5 |
| 5 | 6 | Nick Heidfeld | BMW Sauber | 44 | +11.2 secs | 3 | 4 |
| 6 | 2 | Heikki Kovalainen | McLaren-Mercedes | 44 | +32.7 secs | 15 | 3 |
| 7 | 23 | Rubens Barrichello | Brawn-Mercedes | 44 | +35.4 secs | 4 | 2 |
| 8 | 16 | Nico Rosberg | Williams-Toyota | 44 | +36.2 secs | 10 | 1 |
| 9 | 14 | Mark Webber | RBR-Renault | 44 | +36.9 secs | 9 | |
| 10 | 10 | Timo Glock | Toyota | 44 | +41.4 secs | 7 | |
| 11 | 20 | Adrian Sutil | Force India-Mercedes | 44 | +42.6 secs | 11 | |
| 12 | 12 | Sebastien Buemi | STR-Ferrari | 44 | +46.1 secs | 16 | |
| 13 | 17 | Kazuki Nakajima | Williams-Toyota | 44 | +54.2 secs | 18 | |
| 14 | 3 | Luca Badoer | Ferrari | 44 | + secs | 20 | |
| Ret | 7 | Fernando Alonso | Renault | 26 | +18 Laps | 13 | |
| Ret | 9 | Jarno Trulli | Toyota | 21 | +23 Laps | 2 | |
| Ret | 22 | Jenson Button | Brawn-Mercedes | 0 | + 44 Laps | 14 | |
| Ret | 8 | Romain Grosjean | Renault | 0 | + 44 Laps | 19 | |
| Ret | 1 | Lewis Hamilton | McLaren-Mercedes | 0 | + 44 Laps | 12 | |
| Ret | 11 | Jaime Alguersuari | STR-Ferrari | 0 | + 44 Laps | 17 |
Contacteer de redactie met straf nieuws, eigen schrijfsels, tips en suggesties.
jammer van de kers, khad het Fissy gegund
Dik frustrerend voor Fisichella. De beste/snelste heeft niet gewonnen. Hopelijk blijft hij op dit tempo in Monza. (weg met die KERS!)
Zware Kimi-fanboy hier! :D
Eindelijk nog eens overwinning, inmiddels al zijn 4e op Spa. Sublieme start gehad.
Crappy foto's getrokken met oude camera hier: klik. Geen foto's van tijdens race of quali, too busy watching. :D
ik vond kers nog wel leuk(McLaren fan), maar niet als er op zo'n manier met gewonnen word :)
Raïkkonen had ook geluk dat z'n kers op francorchamps een enorm voordeel is, aangezien het rechte stuk van kemmel dé inhaalmogelijkheid is. Op een ander circuit was Fisi er zeker opnieuw over gegaan.
Nieuwe reactie inzenden