Sebastian Vettel heeft alle criticasters lik op stuk gegeven door van pole tot finish de Grote Prijs van Abu Dhabi op z'n naam te schrijven. Alle concurrenten inclusief Hamilton die tweede eindigt zagen hun race verknald nadat ze achter trager verkeer bleven hangen na de pitstops. Mark Webber kon geen degelijk tempo aan de dag leggen en keek heel de race achterop Alonso die op zijn beurt na de pitstop niet voorbij Petrov op P6 raakte.
Door de vroege safety car kwamen een aantal wagens vroeg binnen waardoor het voor de WK protagonisten van het grootste belang was om vóór dit groepje te blijven na de pitstops. Zowat iedereen in de top-5 kreeg vrij snel problemen met de zachte banden waarop Webber als eerste ging wisselen voor harder rubber. Alonso reageerde een aantal ronden later en kwam zo net voor Webber de baan op. Petrov was één van de rijders die al vroeger gepit was waardoor hij 'on track' gepasseerd moest worden.
Alonso kon dit niet en reed de rest van de race gefrustreerd achter een sterk verdedigende Petrov. Kubica mocht door z'n mindere kwalificatie z'n banden vrij kiezen voor de start en koos voor de hardere compound waardoor hij zowat 3 kwart van de race door kon gaan op dat eerste setje banden. Hamilton moest halverwege de race pitten vanop z'n tweede plek en kwam op die manier vast te zitten achter Kubica, tot die uiteindelijk ook ging pitten. Vettel kon als enige deze oefening zonder problemen afwerken en reed zo onbedreigd naar de overwinning en z'n eerste wereldtitel.

via: formula1.com
Provisional Results
Contacteer de redactie met straf nieuws, eigen schrijfsels, tips en suggesties.
Geweldig resultaat! :D
De reactie van Alonso naar Petrov op het einde getuigde ook nog maar eens met wat een arrogantie die rond rijdt. Net of Petrov hem voor moest laten.
Anyway, terechte WK-winnaar (maar dat zou het met Alonso of Webber ook geweest zijn) van het spannendste seizoen dat ik heb gezien. Alhoewel, als Massa-fan heb ik in het seizoen 2008 ook enkele jaren van m'n leven verloren tijdens die laatste GP ;)
Balen voor Webber. Ik had hem graag WK zien worden, maar Vettel heeft het ook verdiend. De arrogante Spanjaard is daarentegen mooi op z'n plaats gezet door Petrov imo :-)
Inderdaad. Ik heb het zo niet mee Ferrari, Red Bull daarin tegen got my vote :) Ben blij dat het Vettel geworden is, al had ik het Webber even graag gegund. Die gast is op leeftijd, en dit was misschien zijn laatste kans.
idd, had het ook Webber gegund, toch knap van Vettel, op naar de 7 :)
Zalig seizoen en een zeer goede race. Zeker en vast verdiend voor Vettel. Hij is gewoon sneller als al de rest... Volgend jaar Webber ofzo :-)
Super team ook RedBull!
Ik was ook van mening dat Red Bull zich twee GP's geleden achter één van hun rijders moest zetten, ik ben blij dat ze dit niet gedaan hebben
respect voor zo'n mannen! Vettel heeft weer een paar miljoentjes meer op zen rekening!
Nieuwe reactie inzenden