De Deense supercar Zenvo ST1 heeft voor het eerst een prijskaartje gekregen, en die is alles behalve mals. De Zenvo ST1 zal 884.611 euro kosten, of te wel 1.225.000 dollar. Uiteraard wil je voor dat geld wel een pak auto terugkrijgen. De Zenvo ST1 wordt met de hand gebouwd en krijgt een 7.0 liter V8 onder de kap met supercharger én turbocharger. Met dat blok beschik je over een enorme 1.104 pk en 1.430 Nm koppel, dat zijn onwaarschijnlijke cijfers.
De motor kan worden gevoed door benzine of bio-ethanol. Sprint naar 100 km/u doe je in amper 3 seconden, topsnelheid bedraagt 375 km/u. Red Sea Distribution zou zo'n vijftien stuks per jaar willen bouwen.


Contacteer de redactie met straf nieuws, eigen schrijfsels, tips en suggesties.
Vijftien stuks/jaar, dat zijn toch al serieuze plannen voor zulk een wagen :-)
kan iemand uitleggen wat het verschil is tussen supercharger en turbocharger?
een turbocharger wordt aangedreven door de uitlaatgassen uit de cilinder. Een supercharger wordt mechanisch aangedreven door de krukas.
Nieuwe reactie inzenden