UPDATE: 3 video's. Meer van hetzelfde? Wat had je gedacht. In volledige Audi traditie is de nieuwste A8 opnieuw voorzichtig geëvolueerd. Vooraan zien we een strakkere snuit met nieuwe koplampen en vernieuwde single-frame-grille. Opvallend detail zijn de geIntegreerde LED daytime runlights. Achteraan lijkt de achterpartij fel geïnspireerd op die van de A4. Het interieur heeft dezelfde opfrisbeurt gekregen. Ook binnenin is alles herkenbaar A8 en is er nieuw speelgoed, o.a. in de vorm van handschrift herkenning als onderdeel van het vernieuwde MMI-systeem.
Onder het volledig aluminium koetswerk worden in eerste instantie enkel V8 motoren geplaatst. Benzinerijders hebben de 4.2 FSI van 372 pk en 445 Nm, dieselrijders hebben de 4.2 TDI van 350 pk. Die pakt uit met een monsterkoppel van 800(!) Nm. In een later stadium komen er nog V6 broertjes, net zoals een hybride-variant. De S8 komt gelukkig ook terug, en voor wie extra ruimte zou nodig hebben is er nog steeds goed nieuws. Ook de A8 L komt terug.
via: autoblog.com









Rijdende Audi A8:
Audi A8 interieur:
Audi A8 design:
Contacteer de redactie met straf nieuws, eigen schrijfsels, tips en suggesties.
hmm, de nieuwe A8 ziet er niet zo imposant uit, Audi gaat duidelijk verder op zijn elan
Nu is het echt helemaal een a4! Hoe eentonig kan je zijn...
nergens sprake van viercilinders? Ik dacht dat dat zo aangekondigd was?
idd nog geen sprake van, maar komt zeker terug, ik verwacht de 200pk+ 2.0TDI in de A8
op het eerste gezicht redelijk teleurstellend. idd precies een a4.
Weinig wild van. Ik had meer, véél meer verwacht.
Lijkt veel te veel op een groot uitgevallen A4. En die LED verlichting trekt teveel de aandacht, maar dan op een slechte manier. Niet zoals bij de R8 bijvoorbeeld.
Het lijkt erop dat ze zich er snel vanaf gemaakt hebben met dit nieuw model.
misschien als we hem in het echt zien dat het wel nog meevalt. zo is het wel dikwijls het geval (bij mij toch)
tschijnt zou hij in brussel staan...
op de foto's lijkt ie redelijk vernieuwd. maar als je dan de driving video bekijkt lijkt het alsof hij enkel een facelift heeft gekregen.
de LED lichten zijn inderdaad té opvallend (zo lijkt het toch op het eerste zicht) hopelijk valt hij in het echt beter mee... want de A8 is toch echt wél één van men favoriete audi's en tzou zonde zijn als deze nu verknald zou zijn...
amaai +10 reacties:o dat zie ik ook niet veel op autofans.be :) gaat dus de goeie weg op. Vind de lichten raar om het zo te zeggen maar het interieur is mooi
Groeien doe je met mate, en trust me, we groeien :)
Info S8The forthcoming Audi S8, the hot version of the new A8 saloon, will set the template for the design of the company's future performance models, design director Stefan Sielaff has told Autocar.
"It will create a new design grammar which will also go onto the next S6, S7 and S1," said Sielaff.
Inderdaad @Semtex, ik denk dat hij nog wel mee gaat vallen in't echt hoor. 'k Had ook meer verwacht, maar zo slecht vind ik hem nog niet. Ben eens benieuwd voor de S8.
De huidige generatie is toch een pak mooier/stoerder.
De grootste van Audi is meestal niet zulk een blikvanger, de vorige A8'en waren ook geen trendsetters op designvlak, eerder op technisch vlak. Dus in die zin begrijp ik dat de nieuwe A8 geen hoge ogen gooit.
Geen W12 meer?:(
Gisteren gehoord dat hij in Brussel staat en dus razend benieuwd hoe hij eruit ziet. Pff de beelden zijn teleurstellend. Straalt niet meer de klasse en meerwaarde van de grote A8 broer uit. We overwogen onze A8 te vervangen maar zal allicht nu niet gebeuren.
Jammer
staat inderdaad in Brussel, zie ook onze special. ie is imposant, maar achteraan erg A4-look-a-like
Jammer.....geen spannend model!!
alleen de 4,2 TDI motor maakt een hoop goed.....(hoop ik)
Ik heb de auto in het echt goed mogen bekijken.
Ziet er echt fantastisch uit en heeft veel nieuwe, leuke en veilige gadgets.
In het echt een stuk mooier en indrukwekkender dan het vorige model!
hij is n het echt veel mooier van op foto..deze aut is bestemd voor mensen die een dure auto willen die niet veel opvalt.. en hij lijkt inderdaad wat op a4 .. maar led verlichting vind ik heel mooi gedaan.. en van een gewone facelift kan je zeker niet spreken.. ik vind hem zeker mooier dan de oude a8...
wat n mooie auto die 2011 Audi A8 het is egt TOP kwaliteit,
vooral in combinatie met de qwattro aandrijving van Audi.
een aanrader voor n leuke vakantie is het Audi museum in Ingolstadt.
Ik heb het genoegen gehad om de nieuwe A8 met diverse motortypes te testen, zowel op de baan als op circuit. Tegelijkertijd mochten wij dezelfde testen doen met een overeenkomstige BMW 7 en Mercedes S-klasse.
Deze A8 is werkelijk subliem : fantastische mooi ogende auto, schitterende afwerking, heel wat toffe gadgets, buitengewone prestaties. Kortom : een droom van een auto.
In vergelijking met zowel de BMW als de Mercedes steekt deze nieuwe Audi A8 er met kop en schouders bovenuit.
Enig nadeel (maar dat geldt ook voor de anderen) : het prijskaartje. Met wat opties zoals GPS, GSM, lederen binnenbekleding, schuifdak, e.d. kost het niet veel moeite om de € 100.000 te halen. En dat is heel wat duurder dan het oude model, waarmee ik nu rijd.
Maar voor het overige : dikke proficiat aan de mensen in Ingolstadt die deze wagen ontwikkeld hebben.
Nieuwe reactie inzenden